Wynik badania rezonansu magnetycznego kręgosłupa 20-latki

mam 20 lat oto moje wyniki badań rezonansu kręgosłupa: na poziomie C5/C6 niewielka centralna protruzja krążka międzykręgowego, modeluje w niewielkim stopniu worek oponowy z zachowaniem ok 2mm rezerwy przedrdzeniowej, nie widać modelowania rdzenia. Na poziomie C4/C5 dyskretne uwypuklenie-bulging-pierścienia włóknistego krążka międzykręgowego bez ucisku na nerwy. Spłycenie lordozy szyjnej. Czy coś mi dolega? Czy coś z tym zrobić?

Lek. Katarzyna Szymczak

W przyszłości mogą u Pani występować bóle górnej części pleców, szyi oraz kończyn górnych jeśli zmiany w kręgosłupie się pogłębią i dojdzie do ucisku rdzenia kręgowego. Obecnie radziłabym wzmocnić mięśnie przykręgosłupowe poprzez ćwiczenia, basen oraz utrzymywać prawidłową masę ciała.
Pozdrawiam