Wynik badania RTG kręgosłupa piersiowego

Wynik badania RTG kręgosłupa piersiowego: Kr. Th 70kv i 20 mas i 81kv i 11 mas Mierna poboczna skolioza z rotacją w osi długiej trzonów od Th2 do Th9. Mierne przewężenie przestrzeni międzykręgowych od Th5 do Th7.Osteofity na krawędziach tych trzonów.Poza tym kręgosłup piersiowy w normie. Czy to poważne schorzenie, czy wystarczy codzienna gimnastyka? Mam 49 lat, jestem kobietą.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Z opisu wynika że ma Pani skoliozę czyli skrzywienie kręgosłupa (o niedużym stopniu krzywizny) oraz niewielkie zmiany zwyrodnieniowe z możliwymi ewentualnymi cechami dyskopatii. Powinna Pani zgłosić się z powyższym wynikiem do Poradni Ortopedycznej i tam lekarz specjalista po zebraniu wywiadu oraz badaniu fizykalnym zadecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam