Wynik badania RTG stawu kolanowego

Witam, otrzymałam właśni wynik badania RTG stawu kolanowego z opisem : w okolicy kłykcia bocznego kości udowej prawej wysepka zgęszczenia struktury kostnej średnicy 5 mm. Nie bardzo rozumiem co to oznacza. Nadmienię tylko iż została skierowana na takie badanie ponieważ odczuwam duże bóle kolana szczególnie w momencie schodzenia po schodach. Boli również w momencie klękania na tej nodze. Bardzo proszę o opinię. Żaklina

Do oceny stawu konieczne jest badanie pacjenta jednak ta zmiana raczej nie wywołuje bólu. Prawdopodobnie jest to wysepka zagęszczonej kości (insula compacta). Ból w Pani przypadku pochodzi najprawdopodobniej ze stawu rzepkowo-udowego.