Badanie MR stawu kolanowego
Witam! Jak zinterpretować następujący opis MR Stawu kolanowego lewego: Przedział udowo-rzepkowy bez cech patologii w badaniu MR. Rozlane podwyższenie sygnału w obrębie pogranicza trzonu i rogu tylnego MM-zmiany degeneracyjne lub artefakt (magic angle artifact). Mierna ilość płynu w zachyłku nadrzepkowym oraz w jamie stawowej. Dyskretne podwyższenie sygnału ACL-obraz MR dyskretnych zmian przeciążeniowych. Insula compacta kłykcia bocznego k.udowej.

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
79 poziom zaufania
Witam,
Szanowna Pani, badanie MR, nie wykazało poważnych patologii, stwierdzono zagęszczenie substancji kostnej w obrębie kłykcia bocznego kości udowej, co możne świadczyć o początkowym stadium rozwoju choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego. Pozdrawiam.