Badanie MR stawu kolanowego

Witam! Jak zinterpretować następujący opis MR Stawu kolanowego lewego: Przedział udowo-rzepkowy bez cech patologii w badaniu MR. Rozlane podwyższenie sygnału w obrębie pogranicza trzonu i rogu tylnego MM-zmiany degeneracyjne lub artefakt (magic angle artifact). Mierna ilość płynu w zachyłku nadrzepkowym oraz w jamie stawowej. Dyskretne podwyższenie sygnału ACL-obraz MR dyskretnych zmian przeciążeniowych. Insula compacta kłykcia bocznego k.udowej.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, badanie MR, nie wykazało poważnych patologii, stwierdzono zagęszczenie substancji kostnej w obrębie kłykcia bocznego kości udowej, co możne świadczyć o początkowym stadium rozwoju choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego. Pozdrawiam.