Czy przeszczep jest uszkodzony?

Stan po rekonstrukcji. Czy przeszczep jest uszkodzony? Wykonano badanie RM lewego stawu kolanowego - stan po rekonstrukcji ACL. Przeszczep cienki, z widocznymi zachowanymi pojedynczymi włóknami. Kanał mocujące w kości udowej i piszczelowej nieposzerzone, bez cech obecności płynu. Ujście kanału udowego w polu natywnym ACL, ujście kanału piszczelowego na wyniosłości międzykłykciowej, w linii Blumesaata. PCL o zachowanej ciągłości i prawidłowym sygnale - na pograniczu trzonu i rogu tylnego MM obszar podwyższonego sygnału, bez widocnzej szczeliny peknięcia- zmiany przeciążeniowe. LM bez zmian urazowych - MCL, LCL, troczki rzepki, więzadło rzepki oraz ścięgno mięśnia czworogłowego uda o zachowanej ciągłości. - chrząstki szkliste bez zmian degeneracyjnych - ognisko obrzęku w kłykciu bocznym kości udowej. Poza tym kości objęte badaniem bez zmian sygnału i patologicznej przebudowy. - zwiększona ilość płynu w stawie kolanowym błona maziowa bez cech przerostu - ciało Hoffy bez zmian - staw rzepkowo-udowy bez zmian

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u ortopedy i jak sadze dodatkowo wykonanie usg i dalsze decyzje terapeutyczne