Wynik badania stężenia glukozy na czczo i podwyższony poziom cholesterolu

witam, zrobiłam dziś badanie iwyszla mi glukozanacczo 106 i podwyższony cholesterol. czy ma to ze sobą związek

witam,
nie nie ma to związku.
Proponuję powtórzyć oznaczenie glukozy na czczo lub wykonać doustny test obciążenia glukozy celem dalszej diagnostyki.
Jak bardzo podwyższony jest cholesterol? Dietę należy zmienić na nisko tłuszczową i ograniczyć węglowodany