Wyniki badania glukozy i cholesterolu u 55-latki

witam zrobilam wyniki ;glukoza 112 cholesterol calkowity 215 cholesterol HDL38 cholesterolLDL146 TROJGLICERYDY 152 PROSZE MI POWIEDZIEC CZY TO SA DOBRE WYNIKI .JESTEM KOBIETA W WIEKU 55 LAT Z GORY BARDZO DZIEKUJE

Witam.

Glukoza na czczo jest podwyższona.
Należy w związku z tym wykonać doustny test obciążenia glukozą w celu wykluczenia bądź potwierdzenia cukrzycy (ale być może jest to tylko stan przedcukrzycowy).

Jeśli chodzi o lipidogram to mamy tu podwyższone: cholesterol całkowity, frakcję LDL i nieznacznie trójglicerydy oraz obniżoną frakcję dobrego cholesterolu HDL.

Powyższe zaburzenia mogą wynikać z trybu życia, braku aktywności fizycznej, niewłaściwej diety, czynników genetycznych itd.

Na czynniki genetyczne nie mamy wpływu, warto więc przyjrzeć się trybowi życia i skorygować dietę, zwiększyć aktywność fizyczną (np.30 min. umiarkowanego wysiłku tlenowego (spacery, nordic walking itp.) minimum 3 razy w tygodniu a najlepiej codziennie) a w przypadku nadwagi/otyłości dążyć do redukcji masy ciała.