Co myśleć o takim badaniu cholesterolu?

Witam, od 7 miesięcy regularnie badam cholesterol (cały lipidogram) od jakiegoś czasu rośnie mi calkowity cholesterol (aktualnie 199) a jednocześnie mocno spadają trójglicerydy (aktualnie 78). Tydzień temu trójglicerydy były na poziomie 108. Czy nie jest to dziwne ze rośnie mi cholesterol a spadają trójglicerydy? W diecie oraz aktywności fizycznej nic szczególnie nie zmieniałem. Co jeszcze zauważyłem ze od jakiś 2 tygodni prawie codziennie mnie głowa boli, nie mocno ale odczuwalnie…..
MĘŻCZYZNA, 33 LAT 2 miesiące temu

Badanie cholesterolu

Badanie cholesterolu pozwala ustalić stopień ryzyka chorób układu sercowo ? naczyniowego. Dr Piotr Gryglas, kardiolog, informuje, jakie działania należy podjąć, aby podczas poddawania się temu badaniu, uzyskany wynik był rzeczywisty.

Z całym szacunkiem, wydaje mi się, że wykonywanie co tydzień lipidogramu jest objawem zaburzeń lękowych. Poziom cholesterolu zależy od bardzo wielu czynników i tak mniej więcej jak puls, ciśnienie, poziom glukozy będzie się zmieniał. Nie jest to powód do niepokoju. Sam wysoki lub niski poziom cholesterolu nie daje żadnych uchwytnych dolegliwości. Proszę więc nie marnować pieniędzy na takie badania. Co innego jeśli pojawiają się u pana konkretne dolegliwości. Jeśli panu bardzo dokuczają, nasilają się lub pojawiają inne to proszę zgłosić się do lekarza.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty