Wynik badania tarczycy a stosowanie Thyrosan

Dzień dobry Czy mogłabym poprosić o interpretację wyników. Byłam u lekarza endokrynologa i miałam robione usg i jest napisane gruczoł tarczowy o całkowitej objętości ok 23 ml w tym płat prawy ok 13 ml.Echostruktura płata prawego jednorodna,normoechogenna.W płacie lewym widoczna zmiana ogniskowa, płynowo-lita śr . 8 mm. Biore teraz tabletki thyrosan 50 i pani mówiła ze trzeba bedzie wyciąć.

Tarczycy jest powiększona i zawiera niewielki guzek. Z uwagi na nadczynność całej tarczycy i zapewne autonomiczną nadczynność samego guzka tarczycy, oporność nadczynnej tarczycy na leczenie Thyrosanem lub jego długotrwałe już stosowanie zaleca się z reguły leczenie operacyjne. I właśnie takie zaproponował endokrynolog.