Wynik badania USG i stan po uszkodzeniu troczków rzepki
wynik usg: niewielkie pogrubienie bł.maziowej,ślad płynu w zachyłku nadrzepkowym.Stan po uszkodzeniu troczków rzepki przysrodkowych, po pelnym zerwaniu włókien pasma górnego - aktualnie w badaniu brak napinania troczków-stopień niewydolności jak w znaczacym uszkodzeniu. Miernie niegularnie pogrubiale sciegna gesiej stopki. Łękotka przyśrodkowa o niejednorodnej echostrukturze i nierownym zarysie w obrębie trzonu, zmieniona gl. w czesci podtorebkowej." Czy to jest wskazanie do artroskopi??

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Szanowna Pani, wynik badania dodatkowego jakim jest USG nie był, nie jest i nigdy nie powinien być p o d s t a w ą do podjęcia decyzji o sposobie leczenia pacjenta ( zachowawcze czy operacyjne). O tym decyduje całość "obrazu" klinicznego, a więc wywiad, badanie fizykalne i e w e n t u a l n e badania dodatkowe( RTG, USG,CT,NMR itd). Nie mając możliwości zbadania Pani nie jestem w stanie określić, który ze sposobów postępowania (zachowawczy: unieruchomienie w ortezie z następową rehabilitacją, czy też operacyjny: rekonstrukcja troczka i ocena stopnia uszkodzenia łąkotki - artroskopowo i następowa rehabilitacja) byłby w Pani przypadku optymalny. Proszę poddać się konsultacji ortopedycznej i przedstawić wynik USG. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.