Wynik badania USG i stan po uszkodzeniu troczków rzepki

wynik usg: niewielkie pogrubienie bł.maziowej,ślad płynu w zachyłku nadrzepkowym.Stan po uszkodzeniu troczków rzepki przysrodkowych, po pelnym zerwaniu włókien pasma górnego - aktualnie w badaniu brak napinania troczków-stopień niewydolności jak w znaczacym uszkodzeniu. Miernie niegularnie pogrubiale sciegna gesiej stopki. Łękotka przyśrodkowa o niejednorodnej echostrukturze i nierownym zarysie w obrębie trzonu, zmieniona gl. w czesci podtorebkowej." Czy to jest wskazanie do artroskopi??

Szanowna Pani, wynik badania dodatkowego jakim jest USG nie był, nie jest i nigdy nie powinien być p o d s t a w ą do podjęcia decyzji o sposobie leczenia pacjenta ( zachowawcze czy operacyjne). O tym decyduje całość "obrazu" klinicznego, a więc wywiad, badanie fizykalne i e w e n t u a l n e badania dodatkowe( RTG, USG,CT,NMR itd). Nie mając możliwości zbadania Pani nie jestem w stanie określić, który ze sposobów postępowania (zachowawczy: unieruchomienie w ortezie z następową rehabilitacją, czy też operacyjny: rekonstrukcja troczka i ocena stopnia uszkodzenia łąkotki - artroskopowo i następowa rehabilitacja) byłby w Pani przypadku optymalny. Proszę poddać się konsultacji ortopedycznej i przedstawić wynik USG. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.