Wynik badania USG stawu kolanowego
Witam. Badanie USG kolana wykazało: zwiększenie ilości płynu stawowego (grubość zachyłka nadrzepkowego 8mm). Obniżenie echogeniczności w części dystalnej więzadła pob. piszczelowego na obszarze o wym. 12x6mm- cechy częściowego uszkodzenia. W okolicy rogu tylnego łąkotka przyśr. wykazuje niewielkie, linijne zmiany degeneracyjne, na dł. 3,8mm. Poza tym okolica dołu podkolanowego, łąkotka boczna, więzadło pob. strzałkowe, aparat wyprostny kolana zmian nie wykazują. O co chodzi, jak można leczyć?

MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Szanowny Panie
Wynik badania USG wskazuje na: