USG kolana 40-letniej osoby do analizy
mam pyt dot. uszk kolana. Opis USG:"w badaniu widoczne znaczne ilości płynu w zachyłku nadrzepkowym. Naderwanie wiązadła pobocznego piszczelowego z przytorebkowym uszkodzeniem łąkątki przyśrodkowej. ACL nieco rozluźnione. W dole podkolanowym widoczna powiększona kaletka brzuchato półbłoniasta. Pozostałe wiązadła i łąkątka boczna bez cech uszkodzeń. Pełna ocena łąkotek i ACL możliwa po uzyskaniu zgięcia ok 60 stopni. Gips miałem 2 tyg, obecnie mam zdjęty i dalej nie mogę zgiąć kolana co robić?

MĘŻCZYZNA, 40 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Szanowny Panie
Wynik Pańskiego badania USG jest bardzo niepokojący. O ile jest trafny, to uszkodził Pan sobie: