Wynik badania USG tarczycy 20-letniej osoby do analizy
USG TARCZYCY opis badania: PP 5.2 cm3, cieśń szer. 0.3 cm, PL 3.09 cm3, echogeniczność jednorodna. TSH od zawsze w normie. Rok temu przeszłam radioterapię lewej strony szyji, objęła równiż płat tarczycy lewy. Proszę o interprwtację wyniku.

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
Dobry wieczór,
Płat lewy ma nieco mniejszą objętość od płata prawego, ale niewiele jest osób, które mają symetryczne płaty tarczycy. Niewykluczone, że na objętość płata lewego miała wpływ radioterapia. Niemniej jednak echogeniczność gruczołu jest jednorodna, a TSH prawidłowe, a więc nie powinna mieć Pani powodów do niepokoju.
Pozdrawiam serdecznie.
Marek Derkacz