Wynik badania USG trzonu macicy

Witam, mój ginekolog zlecił kontrolne usg oto wynik: trzon macicy o jednorodnym echu i równych obrysach o wymiarach 49x29x38mm endometrium 6mm bez zmian w rzucie przydatków prawych przestrzeń echo-ujemna o wymiarach 58x43 cm (print) jajnik lewy o drobno-pęcherzykowej strukturze 28x20mm skierowano mnie na badanie krwi ca 125- jego wynik to 10,16u/ml cytologia wynik - PAP2 niespecyficzna infekcja bakteryjna, lekarz zalecił kolejne usg, mimo pytań nic nie wytłumaczył, proszę o pomoc,

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, wynik wskazuje na obecność zmiany litej (czyli zbudowanej z tkanek a nie płynu). Natomiast nie da się ocenić badaniem USG jaki jest charakter zmiany. Wykonano badanie ca-125, który jest markerem zmian złośliwych ale wynik jest ujemny (norma do 35). Kolejne USG jest dobrym krokiem, żeby ponownie ocenić zmianę i ewentualnie podjąć dalsze kroki. Pozdrawiam.