Wynik badania w kierunku kiły

Witam, mam takie pytanie wykonałem badania w kierunku kiły Vdrl: wynik ujemny, FTA: wynik wątpliwy, Fta -ABS: wynik ujemny czy to oznacza że mam kiłę? zrobiłem jeszcze raz te badania i dołożyłem badanie TPHA czytałem ze fta - abs jest bardziej prawdziwy proszę o porade

Aleksander Ropielewski

Wynik ujemny FTA-abs oznacza, że nie jest Pan chory na kiłę (o ile ma Pan wydolny system immunologiczny).