Wynik badania w kierunku toksoplazmozy w 27-tygodniu ciąży

dzien dobry mam takie pytanie robilam badanie toksoplazme awidnosc co oznacza wynik 84,40.%a nastempne toksoplazma gondii igG13,60IU/ml jestem w 27tyg ciazy

Aleksander Ropielewski

Oznacza to podejrzenie długo trwającej infekcji toksoplzmozą. Więcej można powiedzieć po dodatkowej ocenie miana IgM i porównania progresji poziomu IgM i IgG oraz przebiegu klinicznym. Po przeprowadzeniu badania mógłbym powiedzieć bardziej jednoznacznie czy konieczne jest włączenie antybiotykoterapii.