Wynik badania wapnia w krwi u 18-latki

Jestem mężczyzną - mam 18 lat. W badaniu krwi wapń całkowity wyszedł mi 2,65 mmol/l a zjonizowany 1,36 mmol/l. Czy te wyniki są w normie? Czy należy się nim martwić, pójść na dodatkową konsultację?

Aleksander Ropielewski

Wyniki sa inimalnie powyżej normy. W przypadku braku objawów nie stosowałbym leczenia, a jedynie zmniejszył spożycie wapnia w diecie.