Wynik biopsji gruczołu sutkowego prawego

Witam. W maju tego roku miałam przeprowadzoną biopsję gruboigłową gruczołu sutkowego prawego. Dostałam wynik badania patomorfologicznego i proszę o kilka słów czy wynik wyszedł dobry, ponieważ na konsultacje z lekarzem muszę poczekać. Pełne rozpoznanie patomorfologiczne: Laesio fibroso-cystica (B2.   Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Wynik biopsji to: zmiany włóknisto-torbielowate czyli zmiana niezłośliwa piersi. Ostateczna interpretacja będzie należała do lekarza prowadzącego, który zna Pani historię choroby - przede wszystkim jak guzek, z którego pobrano wycinek wygląda w badaniu palpacyjnym, badaniach obrazowych, ile ma Pani lat. W zależności od tego zadecyduje o dalszym postępowaniu - czy obserwacja czy może konieczne będzie usunięcie całego guzka do badania.

Pozdrawiam serdecznie