Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 8 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik biopsji prostaty 79-letniego mężczyzny do analizy

Witam, mam pytanie odnośnie wyniku biopsji prostaty u 79letniego mężczyzny z przerostem prostaty i ze stale rosnącym PSA-obecnie 6,7. 1. prawy płat stercza- high-grade pin, Ihch CKHMW(+), AMACR (-/+) 2. lewy płat stercza -bioptaty stercza wolne od utkania nowotworowego. Czy to prawda, że komórki high-grade pin to wczesny rak prostaty? Jakie działania należy podjąć w zaistniałej sytuacji? Czy istnieje duże prawdopodobieństwo, że w prostacie jest już rak ?Z góry dziękuję za odpowiedż.
KOBIETA, 44 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

NIe jest to jeszcze rak, a ryzyko przemiany nowotworowej w tym wypadku to około 30%. Sugeruję dalsza obserwację poziomu PSA oraz ponowna biopsję gruczołu za kilka miesięcy, a także kontakt z urologiem.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy