Wynik biopsji trzustki u 67-latka
Witam Proszę o informację co może oznaczać poniższy wynik z biopsji trzustki. W aspiracie wzgórza trzustki stwierdza się w płatach komórki nabłonkowe podejrzane o atypie oraz liczne komórki szeregu limfoidalnego (do dalszej diagnostyki). Przed biopsją była wykonywana tomografia (wynik niejednoznaczny do dalszej diagnostyki) i rezonans (wykazał zmiany nowotworowe naciekające, guz nieoperacyjny, do dalszej diagnostyki). Jakie można zrobić kolejne badanie by ostatecznie postawić diagnozę? Dziękuję!

MĘŻCZYZNA, 67 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Proponuję aby udał się Pan ze wszystkimi wynikami do onkologa. Być może konieczne będzie jeszcze wykonanie endoskopowej pankreatocholangiografii wstecznej. Aby móc określić odpowiednie badanie konieczne jest wizyta u lekarza.