Co oznacza wynik BACC piersi?

Witam. Mama otrzymała dziś wynik biopsji cienkoigłowej piersi. Napisane jest tak: Obraz cytologiczny niejednoznaczny. W aspiracie liczne fragmenty zbitej tkanki łącznej, gniazda i grupy prawidłowych komórek nabłonkowych sutka orazpojedyńcze grupy komórek nabłonkowych o znacznej atypii. Co oznacza wynik ? Czy jest to coś groźnego ? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Michał Lenard

Wynik jest niejednoznaczny, nie można z całą pewnością wykluczyć zmian nowotworowych. Wynik powinien być oceniony przez specjalistę, który zlecił badanie. Być może potrzebna będzie dalsza diagnostyka. Pozdrawiam!