Wynik cholesterolu u 52-latki

Mam 52 lata, kobieta; Mój cholesterol to całkowity to 330 mg/dl , HDL 103,5, LDL 205,6 trójglicerydy 109. Czy jest możliwe obniżenie takiego cholesterolu tylko naturalnie. Jadam raczej zdrowo .niezbyt tłusto. W kuchni stosuję tylko oleje, zrezygnowałam z masła,. Nie lubię słodyczy i jajek. Ważę 70 kg przy 161. Pozdrawiam, BS

Magdalena StusiĹska

Tak- odpowiednia dieta, ruch oraz redukcja masy ciała (Pani BMI jest powyżej prawidłowego) mogą pomóc obniżyć cholesterol. Dieta powinna zawierać dużo warzyw, mało mięsa, dużo ryb.
Rozważając ruch warto zacząć od codziennych spacerów, stopniowo coraz dłuższych, wchodzenia po schodach do domu czy codziennych ćwiczeń.

Nie rokuję normalizacji poziomu tak znacznie przekroczonych norm jedynie modyfikacją diety i zwiększeniem aktywności fizycznej mimo ich fużej istotności. Wg mnie leczenie farmakologiczne jest konieczne.