Wyniki poziomu cholesterolu podczas przyjmowania Izoteku

Witam stosuje lek izotek i w związku z tym pogorszyły mi sie wyniki cholesterolu .sama nie wiem jak je interpretować czy są fatalne czy nie jest źle.cholesterol całkowity 190,HDL 62,5, LDL 109,trójglicerydy w normie .martwi mnie przewaga złego cholesterolu

Lek. Katarzyna Szymczak

Wyniki trochę podwyższone, wskazana dieta nieskotłuszczowa, regularna aktywność fizyczna. Na pociesznie dodam, że z reguły cholesterolu LDL jest więcej niż HDL, za to Pani wynik HDL - dobry cholesterol jest bardzo dobry.
Pozdrawiam