Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 8 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak odczytać wyniki badań cholesterolu?

Witam mam i imie Beata chciałabym sie zapytac mąż robiłwyniki i ma całkowity cholesterol 168 w tym HDL 40 , LDL 87 i trójglicerydy 199 czy są to dobre wyniki i jak to jest z tym złym i dobrym cholesterolem ? . Bardzo prosze o szybką odpowiedz.
MĘŻCZYZNA, 45 LAT ponad rok temu

Badania krwi - leukocyty

Leukocyty to krwinki białe ? są bezbarwne i jest ich znacznie mniej niż krwinek czerwonych w naszym organizmie. Jednak są bardzo ważne dla naszego zdrowia, ponieważ pełnią funkcję głównie odpornościowe. Więcej szczegółów na temat krwinek białych wyjawia nam lek. Łukasz Kowalski.

Wyniki badań na 5. Jedynie odrobine podwyższony poziom trójglicerydów. Dieta niskotłuszczowa powinna rozwiązać problem. LDL cholesterol jest tym złym i jego poziom jest niski, a HDL jest normalny.

0

Wyniki są w normie. Jedynie poziom trójglicerydów jest graniczny więc mógłby być niższy. Być może wiąże się to ze schorzeniami współistniejącymi takimi jak cukrzyca lub otyłość. Warto zastosować dietę niskotłuszczową (mile widziane są tłuszcze pochodzące z ryb morskich, orzechów oraz oliwy z oliwek) oraz ograniczającą węglowodany proste i wysoko przetworzone (słodycze, fastfoody). Cholesterol LDL określany jest mianem tego złego, a HDL jest tym dobrym - im więcej go tym lepiej. Korzystna jest regularna aktywność fizyczna, zdrowe nawyki żywieniowe i zielona herbata.

Fizjoterapeuta i dietetyk. Absolwentka Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy