Wynik echa serca po OZW

Jestem po OZW 2xSTEMI Proszę o interpretację wyników ECHO serca oraz co oznaczają poszczególne skróty Em, Am,E dt,FS itd. RVIDd 29,LVIDd 61,LVIDs 46,IVSd 12,LVPWd 10,LA 45,Aoasc. 31[w mm],EF met.wizualną 60%,FS 22,95%,Sm 10 cm/s,E/Em 23 mm,E/A 1,4;Em 9 cm/s,Am 12 cm/s,E dt 200 MS,TAM-TAPSE 23 mm.Zastawki serca:mitralna-fal.zwr.ślad. płatki ok;aortalna płatki-brzegi płatków pogrubiałe fal.zwr. brak V max 170 cm/s,tętnicy płucnej ok fal.zwr.ślad. V max 90 cm/s,trójdzielna ok fal.zwr.ślad..Dziękuję

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik ECHO powinien zinterpretować specjalista kardiolog - najlepiej w oparciu o pełne dane kliniczne.