Wynik echa serca u 89-latka

Echo serca ,Lewy przedsionek 54-45-68.Prawy przedsionek62-82-43-cm2 Prawa komora39mm,34cm2,TAPSE 13 Wnioski-Znacznie poszerzony prawy przedsionek,poszerzona komora prawa.cechy dysfunkcji prawej komory.Paradoksalny ruch przegrody miedzykomorowej.frakcja wyrzutowa lewej komory45%.Cechy dysfunkcjiskurczowej prawej komory.Umiarkowana niewydolność zastawki dwudzielnej.Duża niewydolność zastawki trójdzielnej

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik wskazuje na liczne nieprawidłowości, w tym zaburzenia zastawkowe oraz niewydolność prawej i lewej części serca. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji sugeruję konsultację ze specjalistą kardiologiem.