Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 7 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik gastroskopii u 34-latka i pomoc w interpretacji

Gastroskopia: Przełyk-w dystalnej części niewielkie zmiany zapalne.Wpust bz.Żołądek -błona śluzowa zmieniona zapalnie.W jeziorku treść śluzowa.Podatność i perystaltyka w normie.Odźwiernik bz.Opuszka dwunastnicy zmieniona zapalnie, kształtna.Dalsze odcinki dwunastnicy bz. Co ten wynik oznacza co mi dolega? Bardzo dziękuję z góry za odpowiedzi.
MĘŻCZYZNA, 34 LAT ponad rok temu

Wskazania do gastroskopii

Gastroskopia to badanie, które służy ocenie stanu układu pokarmowego. Czy wiesz, jakie są wskazania do wykonania tego zabiegu? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, wskazany jest kontakt z lekarzem zlecającym wykonanie badanie, zastosowane leczenie zależy od dolegliwości i przyczyny wykonania badania.
Przede wszystkim można podejrzewać przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka i ropocząć leczenie w kierunku eradykacji H.pylori.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy