Wynik gastroskopii u 34-latka i pomoc w interpretacji

Gastroskopia: Przełyk-w dystalnej części niewielkie zmiany zapalne.Wpust bz.Żołądek -błona śluzowa zmieniona zapalnie.W jeziorku treść śluzowa.Podatność i perystaltyka w normie.Odźwiernik bz.Opuszka dwunastnicy zmieniona zapalnie, kształtna.Dalsze odcinki dwunastnicy bz. Co ten wynik oznacza co mi dolega? Bardzo dziękuję z góry za odpowiedzi.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wskazany jest kontakt z lekarzem zlecającym wykonanie badanie, zastosowane leczenie zależy od dolegliwości i przyczyny wykonania badania.
Przede wszystkim można podejrzewać przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka i ropocząć leczenie w kierunku eradykacji H.pylori.