Wynik gastroskopii u 37-latki

Witam, Miałam dziś rano robioną gastroskopię ponieważ od dłuższego czasu boli mnie brzuch i żołądek. Poniżej przedstawiam wynik gastroskopii: Przełyk, wpust w normie. Okolica podwpustowa i trzon żołądka o prawidłowej błonie śluzowej. Okolica przedodźwiernikowa zaczerwieniona z pogrubiałymi fałdami przy odźwierniku- pobranowycinko do hist. pat. Opuszka XII-cy i część zaopuszkowa bez zmian. Teraz muszę czekać dwa tygodnie na wyniki pobranego wycinka. Proszę o odpowiedz co to w ogóle może być???

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane zmiany najpewniej są konsekwencją zmian zapalnych. Zdecydowanie powinna Pani jednak cierpliwie poczekać na wynik badania histopatologicznego, co pozwoli postawić ostateczne rozpoznanie.