Wynik gastroskopii u pacjenta chorego na refluks żołądkowo-przełykowy

Witam.Leczę sie na refluks , wynik po gastroskopi: W wycinkach widoczna błona sluzowa typu dna żoładka, z obrzękiem,przekrwieniem i miernego stopnia naciekiem zapalnym z komórek jednojądrowych oraz fragmenty sluzówki okolicy połączenia przełykowo-żołądkowego, z odczynowym pobudzeniem komórek nabłonka paraepidermalnego.Cech metaplazji jelitowej nie stwierdzono.Co to oznacza?

Lek. Tomasz Budlewski

Wyniki oznaczają stan zapalny, zapewne przewlekły, nie wykryto metaplazji czy transformacji komórek. Proszę udać się do lekarza prowadzącego leczenie w celu ewentualnej modyfikacji dotychczasowego leczenia.