Wynik kolonoskopii u 63-latka

Witam, bardzo proszę o interpretacje wyniku z kolonoskopii:"zewnętrzny,zaczerwieniony żylak odbytu śr.ok.5mm.Per rectum bz.W zstępnicy widoczne pojedyncze uchyłki.Przed zagięcień śledzionowym okrężne zwężenie światła jelita przez pogrubiałe,podłużne,pokryte włóknikiem fałdy błony śluzowej.Zmiana ta nie pozwala na wprowadzenie fiberoskopu dalej i budzi podejrzenie npl.Pobrano wycinki do bad.H-P".Z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Badanie sugeruje obecnośc guza jelita grubego. Jaki jest jego charakter oceni badanie histopatologiczne. Proszę zgłośić się do lekarza z kompletem badań (po odebraniu wyniku histopatologicznego).