Zwężenie światła jelita w wyniki kolonoskopii

Witam Wczoraj miałam kolonoskopie która dotarła tylko do esicy gdzie uwidoczniono całkowicie zwężający swiatło jelita naciek najpewniej nowotworowy. Pobrano wycinki do badań. Proszę mi wyjaśnić czy to zwężenie to już niedrożność jelita? oraz czy jest inne wytłumaczenie powstania nacieku niż nowotwór? Dodam że mam 25 lat. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Stan ten może doprowadzić do niedrożności w momencie gdy nie będzie możliwości pasażu przez jelito. Istnieje teoretycznie możliwość innej niż nowotworowa przyczyny zwężenia światła jelita. Należy poczekać na wynik badania histopatologicznego, które rozwieje wątpliwości.