Wynik kolposkopii a podejrzenie raka

witam.Chce zapytac czy wynik ktory dostalam z kolposkopii to CIN1 i podejrzewanie ze jest wirus HPV czy osnacza to ze mam juz raka Prosze o odp i czy mozna go wyleczyc tym bardziej ze moj partner zarazil sie podczas stosunku czyms ze piekl go penis podczas oddawania moczu JESZCZE RAZ DZIEKUJE

Nie jest to rak, ale jest to dowód na istnienie stanu, który nieleczony może doprowadzić do wystąpienia raka. Stwierdzenie infekcji HPV, jest dodatkowym czynnikiem nakazującym czujność onkologiczną. Problemy partnera mogą byc również wynikiem tej infekcji, ale radzę by skontaktował się z lekarzem

Nie wiem czy w trakcie kolposkopii pobrano wycinki i wykonano badanie histopatologiczne. Trzeba zrobić badanie na obecność HPV. Czy on naprawdę istnieje ! Jeżeli tak to po roku powtórna kontrola obecności HPV. Najczęściej wirus eliminuje się sam w ciągu roku. Jeżeli jednak będzie po roku wtedy oznaczyłbym m RNA HPV. Oczywiście powtórna cytologia obowiązkowo w zależności od badania histopatologicznego.