Wynik krzywej cukrowej u 23-latka

krzywa cukrowa men 33lata na czczo 96 po 60 min 224 po 120 min 69 jak to rozumieć ? test obciążenia 75g glukozy

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wynik jest prawidłowy. Nie występują zaburzenia gospodarki węglowodanowej w organizmie.

Jesli jest Pan otyły i/lub prowadzi siedzący tryb życia, i/lub niezdrowo i nieregularnie się odżywia to taki profil glikemii w teście wskazuje na istniejące już zaburzenie wydzielania insuliny określane jak brak pierwszej fazy (szczegóły możemy sobie darować). Z powodu szczególnie wysokiej wartości po pierwszej godzinie wskazana konsultacja z lekarzem gdyż w pewnych okolicznościach wynik ten może być uznany za diagnostyczny dla cukrzycy czyli mówiąc prościej będzie wystarczający do rozpoznania tej choroby.