Wynik morfologii krwi 3-miesiące po porodzie

Eozynocyty 5,7 Bazocyty 1,2 Hematokryt 35,9 Co to oznacza?? Dodam że jestem 3 mc po porodzie naturalnym karmie piersią

Dzień dobry,

Podwyższony poziom eozynocytów może wynikać z wielu przyczyn, m.in.: alergii, astmy aspirynowej, zakażeń (głównie pasożytniczych), chorób płuc, ukadowych chorób tkanki łącznej, polekowego ostrego zapalenia nerek, przyczyn hematologicznych itd. Niski hematokryt obserwuje się w różnego rodzaju niedokrwistościach,w przewodnieniu, w ciąży itd. Warto, aby udała się Pani do lekarza, który po dokładnym zebraniu wywiadu i zbadaniu Pani "ogarnie temat" i zaleci odpowiednie postępowanie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz