Wynik MR głowy 31-letniej osoby do analizy

Co oznacza wynik rezonansu? "W podkorowej istocie białej prawego płata ciemieniowego widoczne jest niecharakterystyczne pojedyncze ognisko ok. 12x6x5 mm, wysokosygnałowe w obrazach FLAIR, ze wzmocnieniem kontrastowym. Podwyższony sygnał FLAIR całego rdzenia przedłużonego i szyjnego w zakresie C1 -C2, ze strefami wzmocnienia kontrastowego. Prawdopodobne pochodzenie zapalne tych zmian, możliwe także demielinizacyjne, ewentualnie poniedokrwienne. W prawym płacie skroniowym drobny naczyniak żylny."

Aleksander Ropielewski

Interpretacja wyniku zależna jest od stanu klinicznego oraz ewentualnych badań dodatkowych. Rozważać należy choroby demielinizacyjne oraz zmiany niedokrwienne ukłądu nerwowego. Sugeruję kontakt z neurologiem.

Badanie MRI jest jedynie jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w konkretnym badaniu.
W celu ustalenia dalszego postępowania niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog.