Wynik MR głowy 31-letniej osoby do analizy
Co oznacza wynik rezonansu? "W podkorowej istocie białej prawego płata ciemieniowego widoczne jest niecharakterystyczne pojedyncze ognisko ok. 12x6x5 mm, wysokosygnałowe w obrazach FLAIR, ze wzmocnieniem kontrastowym. Podwyższony sygnał FLAIR całego rdzenia przedłużonego i szyjnego w zakresie C1 -C2, ze strefami wzmocnienia kontrastowego. Prawdopodobne pochodzenie zapalne tych zmian, możliwe także demielinizacyjne, ewentualnie poniedokrwienne. W prawym płacie skroniowym drobny naczyniak żylny."

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Interpretacja wyniku zależna jest od stanu klinicznego oraz ewentualnych badań dodatkowych. Rozważać należy choroby demielinizacyjne oraz zmiany niedokrwienne ukłądu nerwowego. Sugeruję kontakt z neurologiem.
Badanie MRI jest jedynie jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w konkretnym badaniu.
W celu ustalenia dalszego postępowania niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog.