Wynik MR głowy i torbiel pajęczynówki
MR głowy: "Do przodu od bieguna lewego płata skroniowego widoczna jest torbiel pajęczynówki sięgająca do lewej szczeliny Sylwiusza - max. wymiary 57x17mm. W wieńcu promienistym po stronie lewej widoczne jest pojedyncze, drobne /4mm/ ognisko hiperintensywne o charakterze naczyniopochodnym. Zaniki korowe nadnamiotowo, zwłaszcza w zakresie płatów czołowych. Poza tym uwidocznione struktury mózgowia zmian patologicznych nie wykazują...

MĘŻCZYZNA, 66 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania
Witam,
Szanowna Pani, proponuję przyjąć postawę wyczekującą i kontrolować ewentualnie progresję choroby co 6-12 miesięcy. Natomiast jeżeli torbiel będzie się powiększać będzie powodować objawy klinicznie będzie trzeba operować. Choroba ta nie powoduje zagrożenia życia i jest to sprawa łagodna. Jednak powiększając się torbiel może prowadzić do ucisku sąsiednich struktur i ich uszkodzenia. Pozdrawiam