Wynik MR głowy i zwapnienia w sierpie mózgu
Witam!w badaniu MR głowy stwierdzono podłużne obszary w części górnej po stronie prawej o dł2,5cm,szerokości 1cm,poniżej po stronie lewej 1,5cm,szerokości 5mm.liczne zwapnienia w sierpie mózgu.Poszerzony w części dolnej zbiornik wielki mózgu szerokości 2cm łączący się z szerszą w odcinku dolnym komorą 4. Proszę o interpretację gdyż nie wiem co to jest i jak się to leczy. Pozdrawiam

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Podany wynik badania powinien być zinterpretowany w oparciu o aktualny stan kliniczny. Proszę zatem udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.