Interpretacje CT mózgu i zwapnienia

Proszę o interpretację CT mózgu: "kości pokrywy czaszki są bez zmian. Zwapnienie w przedniej części sierpa mózgu. Przyscienne, niewielkie zmiany zapalne sluzowki sitowia. W strukturach mózgu i móżdżku zmian ogniskowych nie spostrzezono. Układ komorowy nieposzerzony, nieprzemieszczony. Poszerzony zbiornik mozdzkowy górny. Prawidłowe przestrzenie plynowe przymozgowe. W razie wątpliwości klinicznych proponuje badanie MR mózgu. Mam zdiagnozowane zab. schizoafektywne. Od 9 lat leczę się Solianem.

Lekarz rozpoznanie stawia w oparciu o dokładną znajomość objawów oraz badanie pacjenta. Ważne są też inne informacje jak np choroby dodatkowe, choroby w rodzinie itd.
Proszę z wynikiem badania udać się do lekarza prowadzącego. Wynik badania nie wskazuje na nieprawidłowości wymagające natychmiastowego leczenia.