Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 4 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interpretacje CT mózgu i zwapnienia

Proszę o interpretację CT mózgu: "kości pokrywy czaszki są bez zmian. Zwapnienie w przedniej części sierpa mózgu. Przyscienne, niewielkie zmiany zapalne sluzowki sitowia. W strukturach mózgu i móżdżku zmian ogniskowych nie spostrzezono. Układ komorowy nieposzerzony, nieprzemieszczony. Poszerzony zbiornik mozdzkowy górny. Prawidłowe przestrzenie plynowe przymozgowe. W razie wątpliwości klinicznych proponuje badanie MR mózgu. Mam zdiagnozowane zab. schizoafektywne. Od 9 lat leczę się Solianem.
KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

Agresja u dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.

Lekarz rozpoznanie stawia w oparciu o dokładną znajomość objawów oraz badanie pacjenta. Ważne są też inne informacje jak np choroby dodatkowe, choroby w rodzinie itd.
Proszę z wynikiem badania udać się do lekarza prowadzącego. Wynik badania nie wskazuje na nieprawidłowości wymagające natychmiastowego leczenia.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy