Wynik MR kręgosłupa 55-letniej osoby do analizy

Witam. Prosze o intrpretacje MR. Osłabienie syg RF w obrazach T2-zależnych z tarcz międzykr. L1/L2,L3/L4 i L4/L5 z obnizeniem ich wysokościi przednio-boczną osteofitozą krawędzi trzonów kręgów od strony ich światła-zmiany dehydrat.-denegeracyjne. Okrężne rozlane wypuklenie krążka L3/L4 wlk.4 mm w kierunku kanału kręgowego z modelow.przedniej ściany worka opon..Niewielki bulging krążków L1/L2,L4/L5. Dyskr.zmiany obrzękowe wzdłuż przed.-górnej krawedzi L4.Poniżej XII-cy torbiel wlk. 10mm

Witam serdecznie,

Wynik badania MRI uwidocznił chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię, zmiany zwyrodnieniowe trzonów kręgów w postaci osteofitów oraz torbiel. Wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.