Wynik MR kręgosłupa 55-letniej osoby do analizy
Witam. Prosze o intrpretacje MR. Osłabienie syg RF w obrazach T2-zależnych z tarcz międzykr. L1/L2,L3/L4 i L4/L5 z obnizeniem ich wysokościi przednio-boczną osteofitozą krawędzi trzonów kręgów od strony ich światła-zmiany dehydrat.-denegeracyjne. Okrężne rozlane wypuklenie krążka L3/L4 wlk.4 mm w kierunku kanału kręgowego z modelow.przedniej ściany worka opon..Niewielki bulging krążków L1/L2,L4/L5. Dyskr.zmiany obrzękowe wzdłuż przed.-górnej krawedzi L4.Poniżej XII-cy torbiel wlk. 10mm

KOBIETA, 55 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam serdecznie,
Wynik badania MRI uwidocznił chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię, zmiany zwyrodnieniowe trzonów kręgów w postaci osteofitów oraz torbiel. Wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.