Wynik MR kręgosłupa szyjnego 57-letniej osoby do analizy

Mam MR kregosłupa szyjnego ,:niestabilnośc więzadlowa/kręgozmyk tylny I stopnia na C4,C5,szerokopodstawana,pośrodkowa wypuklina krazka C4/C5 uciska worek oponowy,poasrodkowa wypuklina krązka C5/C6 modeluje worek oponowy.Umiarkowana dehydratacja bez obnizenia wysokosci krazkow C4/C5,C5/C6 i C6/C7 z towarzyszącymiosteofitami na przednich krawedziach trzonów.Nie ma ucisku krazków na worek oponowy i korzenie nerwowe.Rdzen szyjny bez zmian ogniskowych.Czy to może powodować zmianę mowy oslabienie sen

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. Sądzę, że konieczne jest pogłębienie diagnostyki. Konieczne jest wykonanie badania lekarskiego aby zinterpretować objawy z badania lekarskiego łącznie z wynikiem powyższego badania.