Wynik MR kręgów szyjnych u 24-latki

Proszę o objaśnienie MR kr szyjnego z kontrastem. Osteofity na tylnobocznych krawędziach trzonów kręgowych. zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykregowych c6-c7. c2-c3 protuzja centralna bardziej po str prawej z uciskiem ściany przedniej worka oponowego. c3-c6 protuzje centralne po stronie lewej z uciskiem ściany przedniej worka oponowego i zwężeniem zachyłków bocznych. c6-c7 centralno-prawoboczna protuzja z uciskiem ściany przedniej worka oponowego i zwężeniem zachyłka bocznego.

Witam serdecznie,

Wynik badania świadczy o zmianach zwyrodnieniowych oraz chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Wskazana jest konsultacja z lekarzem neurochirurgiem celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.