Wynik MR L-S u 33-latki

MR L-S.Lordoza pogłębiona,poz ust. kość krzyżowa.Poziom L5/S1obniżenie i dehydratacja krążka m-kr,tworzą nierówności blaszek granicznych trzonów,zmiany typu Modic1,2,osteofity krawędzi trzonów.Dokanałowa wypuklina krążka ok3mm z niewielkim modelowaniem worka oponowego,przyl. do korzeni lewego nS1 w rejonie ich wyjścia z worka oponowego,bez jednoznacznych cech kolizji.bulging krążka z osteofitami tylnych krawędzi trzonów w obręb otworów m-kr,zprzyleganiem do nn.rdzeniowych z możliwym modelowaniem

Wyniki badań obrazowych odnosi się do badania fizykalnego i wywiadu. W innym przypadku jest to tylko opinia neurologa na temat obrazu który widzi na monitorze komputera.