Wynik MRI jamy brzusznej z kontrastem a wykrycie guza

Czy badanie MRI z kontrastem jamy brzusznej wykonane na aparacie 1,5T przez doświadczonego radiologa jest w stanie dokładnie zobrazować okolice okołoarotalne,narządu Zuckerkandla i przestrzeń zaotrzewnową w kontekście zlokalizowania paraganglioma-guza chromochłonnego w lokalizacji pozanadnerczowej?Miałem wykonane powyższe badanie dwukrotnie w kilkumiesięcznym odstępie czasu i za każdym razem niczego nie znaleziono.Czy to wyklucza tego guza w tej lokalizacji?

Witam serdecznie,

Tak, jest to bardzo dokładnie badanie i ewentualne patologię w obrębie badanego obszaru jest w stanie zobrazować. Jeśli dwa badania wykonane w odstępie kilkumiesięcznym nie wykazały niczego to pewnie tak jest. Należy wraz z wynikami zgłosić się do swojego lekarza prowadzącego celem konsultacji, ponieważ tylko On może postawić ostateczne rozpoznanie.

Pozdrawiam.