Przestrzeń zaotrzewnowa, okolice okołoarotalne, okolice narządu Zuckerkandla

Byłem diagnozowany pod kontem guza chromochłonnego. W odstępie kilku miesięcy wykonano mi dwukrotnie badanie jamy brzusznej MRI z kontrastem. Radiolog za każdym razem poza nadnerczami ocenia dokładnie przestrzeń zaotrzewnową, okolice okoloarotalne, okolice narządu zuckerkandla i miednice mała pod kontem guza chromichlonnego i za każdym razem nie stwierdza żadnych patologi. Poza MRI miałem badanie TK klatki piersiowej i MRI głowy. Czy te badania minimalizują lub wykluczają guza chromichlonnego?

Witam serdecznie,

Badania MRI jest bardzo dokładnym badaniem obrazowym, który jest w stanie zobrazować wszelkie patologię w obrębie badanego obszaru. Jeśli w badaniu MRI nie nie uwidoczniono guza chromochłonnego można przyjąć, że go nie ma, ale na to pytanie może odpowiedzieć Pani lekarz prowadzący.
Dlatego wskazana konsultacja z lekarzem prowadzącym celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.