Przestrzeń zaotrzewnowa i w jamie otrzewnej powiększonych węzłów chłonnych nie uwidoczniono
Badanie enterokliza z kontrastem MR.OPIS-W obrębie jelit odcinkow patologicznych pogrubienia sciany,litych mas patologicznych nie uwidoczniono,przestrzeń zaotrzewnowa i w jamie otrzewnej powiekszonych węzłow chłonnych nie uwidoczniono -czy mam rozumiec ze badania nie mozna dobrze odczytac,poniewaz artefakty ruchowe,oddechowe w niektorych obrazach obnizaja wartosc diagnostyczna i utrudniaja ocenę,czy wydałam niepotrzebnie pieniadze ,chodziło głownie o jelito cienkie ?

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Nie uwidoczniono w opisie badania znaczy, że nie ma patologii w obrębie narządów badanych w badaniu MRI. Jeśli w trakcie badania poruszyłaby się Pani, przez co uwidoczniono by artefakty ruchowe, wówczas badanie, a dokładnie konkretna sekwencja w badaniu MRI byłaby powtórzona. Mówiąc najprościej wynik jest prawidłowy.
Pozdrawiam.