Jak interpretować wynik TK jamy brzusznej?

Witam, w lutym bieżącego roku miałam zrobioną TK jamy brzusznej z kontrastem. Badanie było przeprowadzane w trybie pilnym w związku z czym nie byłam na czczo. Wynik badanie nie uwzględnia obrazu żołądka. Czy powyższe może być tego przyczyną? Czy jeżeli pokażę wynik badania na płycie doświadczonym radiologia i, będzie w stanie odczytać ewentualne braki w opisie?

Lek. Wojciech Zygmunt

Najprawdopodobniej ocena żołądka była niemożliwa do oceny podczas badania, co oznacza, że nawet doświadczony radiolog będzie miał spore problemy z doszukiwaniem się czegokolwiek. A na siłę, nie ma się czego doszukiwać, bo może to prowadzić do błędów i pomyłek diagnostycznych. Pozdrawiam i życzę zdrowia.