Wynik MRI odcinka szyjnego kręgosłupa do analizy
Wynik RMI odc szyjnego:Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej.Blok kostny C7-Th1,skolioza prawa.Hypoplazja Av DX.Na poz C456 obwodowa przepuklina km zmniejszajaca przedrdzeniową rezerwę płynową i zwężająca otwór mk obustronnie.Na poz. C67 przepuklina (modelowanie powierzchni rdzenia i wyrażne obustronne zwężenie otworów mk.Ucisk nerwów rdzeniowych.Proszę o wyjaśnienie czy to poważna sprawa ,jak to sie leczy i do jakiego lekarza sie udać .?

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania
Witam, wynik wskazuje na obecnosc zmian patologicznych w odcinku szyjnym kręgosłupa, których wynikiem może być ucisk na nerwy rdzeniowe kończyny górnej, ból i upośledzenie ruchów kończyny. Proszę skonsultować się z lekarzem rodzinnym, który zdecyduje o dalszym leczeniu i koniecznosci wizyty u neurochirurga. Pozdrawiam