Wynik na toksoplazmozę w 9 tygodniu ciąży i stosowanie Rovamycine

Witam, proszę o interpretację wyników: 14.02.14r. toksoplazmoza gondii IgG<0,130 IU/ml wynik ujemny, IgM 1,980 S/CO wynik reaktywny. Badanie powtórzyłam 04.03.14r. wyniki: IgG <0,130 IU/ml wynik ujemny, IgM 1,870 S/CO wynik reaktywny. Od 18.02.14r. przyjmuję rovamycine 3 mln j.m. 2 razy dziennie 1 tab. Obecnie jestem w 9 tygodniu ciąży.

Robert Markowski Ginekologia

Dodatni wynik IgM i i ujemny IgG nie wskazuje na świeże zakażenie. Może być reakcja "krzyżową" ( fałszywie dodatnią). Proszę powtórzyć IgG , a jeżeli będzie dodatnie - awidność.