Wynik OB 28-latki

witam mam pytanie moje ob wynosi 21,0mm na wynikach w tabeli zakres referencyjny nie ma podanej normy czy to prawidłowy wynik? mam 28 lat

Wynik jest trochę podwyższony.
Norma międzynarodowa dla kobiet (WHO): do 12 mm, w laboratoriach polskich często podawana jest do 15 mm, u kobiet przed miesiączką może sięgać 18 mm.
Może przebyła Pani ostatnio jakąś infekcję? OB normalizuje się powoli - tygodnie, czasem miesiące.