Czy moje OB jest w normie?

Witam serdecznie! Moje OB wynosi 13 mm/h. Na wynikach pisze, że norma to 15 mm/h. Byłam u lekarza i też twierdzi, że jest w normie. Chciałam zapytać również o opinię innych lekarzy. Jestem kobietą i mam 23 lata. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani!

Normy mogą się nieznacznie różnić w zależności od laboratorium wykonującego oznaczenie. Z tego względu wyniki badań należy interpretować w odniesieniu do norm podanych na wydruku wydanym przez laboratorium. W Pani przypadku OB mieści się w normie.

Pozdrawiam serdecznie